Przejdź do treści

Czy można mieć uczulenie na laminację ?

Alergia na brwiach – czy trzeba wykonywać test alergiczny

Reakcja ta występuje, gdy układ odpornościowy reaguje zbyt intensywnie na określoną substancję czynną zawartą w preparacie. Najczęściej taka reakcja może być na pierwszy preparat, który rozkłada wiązania dwusiarczkowe we włosach, w tym białko. Musimy pamiętać, że białko znajduje się nie tylko we włosach, ale także w skórze. Każdy preparat ma swój główny składnik aktywny i w różnych stężeniach.

Musimy zrozumieć, że zabieg laminowania nie jest zabiegiem odżywczym, a estetyczny. To mocny zabieg chemiczny, dlatego zawsze należy upewnić się, że nasza klientka jest w pełni świadoma z jakimi konsekwencjami może wiązać się taka stylizacja brwi. Ważny jest wywiad i karta zabiegowa klientki, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu np, zabiegi na twarz takie jak kawitacja, kwasy czy też kremy z retinolem.

Jak wygląda uczulenie na kwas tioglikolowy

Taka alergia skóry brwi powoduje stan zapalny, suchość, łuszczenie się skóry natychmiast lub kilka godzin po kontakcie z czynnikiem drażniącym. Oprócz alergii mogą wystąpić oparzenia skóry i prawdopodobieństwo spalenia włosów. Poważne urazy skóry również zwiększają szanse na poparzenia.

Przypuśćmy że, stylistka wykonała peeling brwi, następnie nałożyła pierwszy preparat i zaczęła go czesać szczoteczką po skórze. Na koniec jeszcze wydepilowała i tak już podrażnioną skórę.

Skutkiem tego jest poparzenie skóry + reakcja alergiczna czyli ostry stan zapalny. Zniszczyliśmy barierę lipidową skóry i część białek we włosach i skórze. Przez czesanie brwi szczoteczką jej włosie wchodzi między szczeliny włosków i wówczas amoniak lub jego pochodne wnikają głębiej w skórę i w efekcie mamy poparzenie skóry.

Jak poprawnie wykonać test alergiczny na preparaty do laminacji

Aby przeprowadzić test uczuleniowy, należy nałożyć niewielką ilość 1 preparatu na czystą i suchą skórę przedramienia. Czas oczekiwania to 10-15 minut. Jeśli do tej pory nie wystąpiły objawy takie jak pieczenie, zaczerwienienie czy swędzenie to wpierw ściągamy preparat na sucho. Następnie zmywamy i czekamy 72h czy wystąpi reakcja alergiczna. Należy pamiętać, że ten test nie daje 100% gwarancji na nie pojawienie się alergii.

Co warto wiedzieć o trwałej stylizacji brwi

Laminowanie brwito zabieg estetyczny, podczas którego przeszkolona kosmetyczka nakłada na włoski specjalne preparaty w indywidualnie dobranych ramach czasowych, aby stworzyć długotrwałą stylizację brwi. Należy jednak pamiętać o najważniejszej kwestii, nie każde brwi nadają się do tego zabiegu. Jeśli klientka ma sporo ubytków, włoski są cienkie i wypadają od samego czesania szczoteczką to nie wykonujemy laminacji brwi. Stwierdzenie że, laminowanie nie szkodzi brwiom jest bardzo często mylne, pamiętajmy że to zabieg chemiczny i nie każdy włos może być poddany takiemu zabiegowi. Aby móc zaproponować ten zabieg w przyszłości takiej klientce , należy przeprowadzać regularną kurację odżywczą botoksem na brwi.

Laminowanie brwi czego unikać

Zwróćmy także uwagę na czynności które wykonujemy po laminacji lub przed i co należy wykluczyć.

Depilacja woskiem czy też nitkowanie jest absolutnie zakazane. Użyj pęsety po zabiegu laminacji.

Peelingu nie używamy, jedynie jako maskę nawilżającą, ale nie wykonujemy złuszczania naskórka.

Aktywne wyczesanie włosków szczoteczką podczas działania pierwszego preparatu. Użyj lepiej pędzla lub mini szczoteczek dentystycznych.

Nakładanie preparatu nie tylko na brwi, ale także wokół brwi na skórę; 

Brak ochrony skóry przed zabiegiem laminowania. Możemy tutaj użyć kremu protector od Thuya lub kremu arganowego Elan.

Czym mniej ingerujemy w skórę tym mniejsze są zaczerwienia po zabiegu oraz powikłania pozabiegowe.

Ważne są również zalecenia pozabiegowe takie jak pielęgnacja kremem arganowym. Skóra i włos stają się przesuszone i nawilżanie brwi w domu każdego dnia to obowiązek klientki. Jeśli klientka nie chce zakupić całej pojemności kremu to możesz odsprzedać jej lub podarować mniejszą pojemność odlewając krem do małego pojemnika.

Instagram : @maria_browboom

Subskrybuj!

Nie ominie Cię żadna, promocja, nowy produkt ani nowy trend!
Bądź z nami!

  FAQ

  Jakie produkty są potrzebne do stylizacji brwi?

  Do stylizacji brwi potrzebne są różne produkty, w zależności od preferencji i efektu, który chcesz osiągnąć. Oto kilka podstawowych produktów, które są często używane do stylizacji brwi:

  Farbki do brwi

  Henna Pudrowa

  Mydełko do brwi

  -BTX maska odżywcza po zabiegach laminacji

  -Akcesoria ułatwiające codzienną pracę

  Jak wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi?

  Wybór odpowiednich produktów do stylizacji brwi może być nieco trudny, szczególnie gdy jest tyle opcji do wyboru. Skorzystanie z zakładki webinar i blog (widoczne w menu) z poleceniami od instruktorów i ambasadorów marki może być świetnym sposobem na uzyskanie przydatnych wskazówek i rekomendacji. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi:

  1. Zapoznaj się z webinarami: Sprawdź dostępne webinary na temat stylizacji brwi prowadzone przez instruktorów i ambasadorów naszej marki. Zazwyczaj dostarczają one cennych wskazówek dotyczących wyboru produktów, technik aplikacji oraz ogólnych porad dotyczących stylizacji brwi.
  2. Przeczytaj blog: Przejrzyj blog, gdzie znajdziesz recenzje produktów do stylizacji brwi oraz porady dotyczące ich stosowania. Instruktorzy i ambasadorzy marki często dzielą się swoimi ulubionymi produktami i technikami, co może być bardzo pomocne przy wyborze odpowiednich produktów.

  Czy produkty do brwi mogę używać do rzęs?

  Tak, w wielu przypadkach produkty do stylizacji brwi mogą być stosowane do stylizacji rzęs.

  Jednakże, należy pamiętać, że produkty do brwi mogą mieć różne formuły i składniki, które mogą się różnić od tych przeznaczonych do rzęs. Dlatego zawsze ważne jest zachowanie ostrożności i upewnienie się, że produkt jest bezpieczny do stosowania w okolicach oczu. Jeśli masz wątpliwości co do zastosowania produktu, zawsze warto przeczytać informacje na opakowaniu produktu lub w opisie na naszej stronie.

   

  Brawo osiągnełaś/eś kwotę 999 zł, wybierz gratis