Laminowanie brwi

(55)

1–20 z 55 wyników

F.A.Q Laminacja brwi

Jak wygląda laminacja brwi ?

Faq Arrow

Laminacja brwi to idealny zabieg dla osób, które mają krzaczaste brwi, włosy rosną w różnych kierunkach, lub są zbyt długie i nie radzisz sobie z ich układaniem. Laminacja brwi chemicznie wyprostuje twój włos, stanie się elastyczny i podatny na układanie w dowolnym dla Cienie kierunku.

Co ile można wykonywać laminację brwi ?

Faq Arrow

Zabieg laminacji brwi nie wykonujemy częściej niż co 6-8 tygodni, ponieważ tyle czasu trwa wymiana włosa na nowy. Musi minąć cały cykl życia włosa.

Czy muszę mieć odbyte szkolenie, aby wykonywać laminację brwi ?

Faq Arrow

Zalecamy odbycie szkolenia u autoryzowanego instruktora, by móc poznać skład chemiczny oraz zasadę działania produktów z którymi będziesz pracować. Laminacja brwi może powodować alergie oraz czas pracy z włosem jest istotny, aby zabieg się udał i nie było efektów nie pożądanych, np. przelaminowanie włosa, które nie jest tak łatwo odwrócić.

Czy po laminacji brwi mogę wykonać koloryzacje henną ?

Faq Arrow

Absolutnie nie wolno używać henny po laminacji brwi ! Jedyna koloryzacja jaką możesz wykonać, to koloryzacja farbką.

Jak długo utrzymuje się laminacja brwi ?

Faq Arrow

Twoje brwi będą wylaminowane od 4 do 6 tygodni. Na ten okres wpływa to jak dbasz o brwi. Warto na noc nakładać olejek lub krem arganowy, aby włosy nie były przesusone, wówczas możesz wydłużyć podatność włosa na układanie. Pielęgnacja to podstawa dla pięknych wylaminowanych brwi,

Jak zrobić laminację brwi?

Faq Arrow

Zabieg laminacji brwi należy zacząć od odpowiedniego oczyszczenia skóry oraz włosów specjalistycznym produktem, która pozostawi brwi czyste i nawilżone. Może do tego posłużyć pianka do brwi lub płyn do demakijażu na bazie wody. Skórę wokół brwi należy zabezpieczyć profesjonalnym kremem ochronnym, aby preparat nie podrażnił wrażliwej skóry. Następnie przeprowadzamy zabieg laminowania brwi wybraną wcześniej marką. Używamy produktów, które mają za zadanie zmienić kształt włosa oraz utrwalić go w nowym kształcie. Czas trwania zabiegu jest zależny od grubości włosa, jego kondycji oraz firmy, z którą pracujemy. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do zabiegu dokładnie przeczytać instrukcję lub udać się na profesjonalne szkolenie z laminacji brwi. Produkty do laminacji brwi mają złożony skład chemiczny i należy nauczyć się jak z nimi pracować oraz komu i kiedy odmówić laminacji, ponieważ nie każde brwi nadają do tego zabiegu. Gdy preparaty zostaną ściągnięte, kolejnym etapem jest koloryzacja. Farby do brwi należy odpowiednio dobrać do urody i koloru włosów klientki. Warto, aby farbki do brwi zawierały składniki odżywcze i działały nawilżająco na włos. Po ukończonej koloryzacji niezbędne jest nawilżenie brwi specjalistyczną maścią, maską lub botoksem.

Czym laminować brwi?

Faq Arrow

Proces laminowania brwi przeprowadzamy produktem, który zawiera kwas tioglikolowy lub cysteinę. W bezpieczny sposób rozwiązuje wiązanie keratynowe włosów, abyśmy mogli na nowo nadać im pożądany kształt i wyprostować niesforne włosy. Do tego służy produkt numer 1, który znajdziesz w każdej marce. Następnym niezbędnym etapem jest utrwalenie włosa w nowym skręcie oraz naprawienie wiązania keratynowego brwi poprzez zneutralizowanie preparatu 1, co uzyskujemy aplikując produkt numer 2 wybranej przez nas firmy. Przed nałożeniem preparatów należy wyczesać brwi specjalistycznym klejem do liftingu, jednakże nie wszystkie marki wymagają, aby przeprowadzać w ten sposób zabieg laminacji.

Co daje laminowanie brwi?

Faq Arrow

Laminacja brwi pozwoli na zliftingowanie i wygładzenie niesfornych włosów. Pozwala również układać włos w dowolnym kierunku co bardzo ułatwia codzienną stylizację brwi na mydełko lub żel. Włos staje się miękki, daje możliwość optycznego poszerzenia brwi oraz ich zagęszczenia. Zabieg ten możesz powtarzać co 45 - 90 dni, w zależności od stanu włosów, aby zabieg był bezpieczny dla brwi.

Laminacja brwi - Co to jest? Ile kosztuje i na czym polega?

Faq Arrow

Laminowanie brwi przebiega tak, aby normalne, grube, kręcone, niesforne włoski lub te bardzo cienkie zostały zalaminowane w odpowiedni i dobrany indywidualnie sposób. Brwi po laminacji są bardzej podatne na układanie, oraz ułatwia makijaż. Koszt takiej usługi w salonie to około 120 zł Zabieg utrzymuje się na brwiach do 4-6 tygodni.