Przejdź do treści

Fakty i mity dotyczące depilacji twarzy przy pomocy wosku

Depilacja woskiem to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Często kojarzy się nam z agresywnym usuwaniem owłosienia, które w większości przypadków przynosi ból, ponieważ odpowiednio wykonany zabieg jest w stanie wyeliminować ból do minimum. Wokół depilacji woskiem krąży wiele mitów – pora je obalić. Przejdź do dalszej części artykułu i dowiedz się, czym tak naprawdę jest zabieg depilacji woskiem. Czy depilacja twarzy woskiem jest bezpieczna? I jak długo utrzymują się efekty?

Po depilacji woskiem włoski odrastają mocniejsze

MIT. Nie, włosy po depilacji woskiem nie odrastają mocniejsze. Jest to jeden z powszechnych mitów. Proces depilacji usuwa włosy razem z cebulką. Kiedy włosy odrastają, nie stają się grubsze ani mocniejsze ze względu na samo usunięcie woskiem. 

W rzeczywistości, regularne stosowanie depilacji woskiem może osłabić włosy w dłuższej perspektywie, ponieważ częste usuwanie włosów może wpływać na strukturę cebulek włosowych. Jednak każda osoba może reagować inaczej na różne metody depilacji, i istnieje możliwość, że dla niektórych osób woskowanie może nie spowodować całkowitej eliminacji zbędnego owłosienia.

Warto zauważyć, że jakość odrastających włosów po depilacji woskiem może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak genetyka, hormony i ogólny stan zdrowia.

Depilacja twarzy woskiem boli

MIT. Odczucie bólu podczas depilacji może być subiektywne i różnić się w zależności od indywidualnej tolerancji bólu oraz użytych produktów i sposobu przygotowania skóry. Niektóre osoby mogą odczuwać tylko lekkie mrowienie lub dyskomfort, podczas gdy inne mogą doświadczać bardziej intensywnego bólu. Wrażenia bólowe mogą również zależeć od obszaru depilacji, ze względu na różnice w czułości skóry na różnych częściach twarzy. Warto podkreślić także, że z każdym kolejnym zabiegiem dyskomfort także jest coraz mniejszy.

Depilacja woskiem może być bardziej bolesna w porównaniu do innych metod golenia, takich jak depilacja kremem czy maszynką, ponieważ wosk usuwa włosy wraz z cebulką. Jednak przy użyciu odpowiednich produktów takich jak talk, lotion lub specjalistyczny olejek przed depilacją odseparowujemy skórę od włosów i dzięki temu wosk do depilacji twarzy nie dotyka praktycznie skóry. Może powstać małe zaczerwienienie, które zniknie w kilka minut po depilacji. Można także ochłodzić skórę specjalistycznym tonikiem chłodzącym.

Jeśli martwisz się o ból, możesz rozważyć przeprowadzenie próby depilacji woskiem na małym obszarze skóry, aby ocenić swoją własną tolerancję bólu przed przystąpieniem do pełnego usuwania owłosienia. Ponadto, przed zabiegiem należy zastosować olejek, który odseparuje skórę od wosku, aby złagodzić ewentualny dyskomfort.

Można depilować się w trakcie miesiączki

PRAWDA. Nie ma jasnych przeciwwskazań do unikania woskowania podczas miesiączki. Wiele osób uważa, że jest to mniej komfortowe, aby tego unikać ze względu na potencjalne uczucie dyskomfortu, wrażliwość skóry, czy nawet zwiększone ryzyko podrażnień. Miesiączka może sprawić, że skóra staje się bardziej wrażliwa, a ból może być odczuwany bardziej intensywnie. W tym okresie zaleca się zrezygnować jedynie z depilacji okolic bikini, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka infekcji, więc ważne jest, aby zachować odpowiednią higienę podczas wszelkich zabiegów kosmetycznych, w tym depilacji.

Brwi nie można depilować woskiem

MIT. Nadmierne owłosienie w okolicach brwi można potraktować woskiem, i jest to jedna z popularnych metod usuwania owłosienia z tej okolicy. Jednak depilacja wymaga precyzji i ostrożności, zwłaszcza jeśli chodzi o kształt brwi. Wiele osób decyduje się na depilację woskiem brwi w salonach, gdzie doświadczona kosmetyczka może dostosować kształt do indywidualnych preferencji i cech twarzy. Ponadto w salonach można liczyć na użycie profesjonalnego wosku do depilacji brwi. Jeśli jednak masz ochotę zrobić zabieg regulacji samej, nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy odpowiedni wosk do depilacji brwi w domu, który będzie idealny dla delikatnej skóry w tych obszarach i lotion lub olejek do depilacji, aby nie podrażnić skóry. 

Mała podpowiedź:Jeśli planujesz laminację brwi – nie wykonuj depilacji woskiem, ponieważ skóra musi pozostać nienaruszona, aby nie wywołać reakcji alergicznej lub stanu zapalnego.

Nie każdego włosa jest w stanie wyłapać wosk

PRAWDA. Woskowanie ciała, w szczególności obszaru twarzy przynosi najlepsze efekty, kiedy odrastające włoski mają około 5-10 mm. Jeśli włoski będą krótsze wosk może ich nie wyłapać, z kolei za długie włosy powinno się przyciąć, ponieważ będą one dodatkowo ciągnąć skórę. 

Nie warto depilować woskiem twarzy, ponieważ po chwili włosy znowu są widoczne

MIT. Wiele kobiet zastanawia się, ile właściwie można cieszyć się gładką skórą po wykonaniu depilacji. A duża część z nich uważa, że efekty utrzymują się zaledwie kilka dni. Aby obalić ten mit, wystarczy sprawdzić i chociaż raz pozbyć się włosków na twarzy przy użyciu właśnie tej metody. Należy mieć na względzie, że po zabiegu skóra na twarzy może być zaczerwieniona i wrażliwa. Jednak zaczerwienienie schodzi maksymalnie do następnego dnia. W tym okresie możemy cieszyć się gładką skórą, zapomnieć o wrastających włoskach nad górną wargą, na brodzie, czy w okolicy brwi. Przy tej metodzie możemy też golić wszystkie inne części ciała, np. pachy, nogi, czy białą linię. 

Usuwanie owłosienia woskiem na twarzy jest niebezpieczne

MIT. Usuwanie włosów na twarzy przy pomocy wosku to jedna z najbardziej bezpiecznych i sprawdzonych metod. Warto jednak, aby Twój pierwszy zabieg wykonał specjalista. Wosk musi mieć odpowiednią temperaturę, więc bardzo łatwo o oparzenie. Dodatkowo kosmetyczka wie, jaki preparat dobrać do Twojej skóry, aby zminimalizować podrażnienia i odczuwanie bólu prawie do zera. Oczywiście mówimy o osobach, które nie mają uczulenia na roztwór oraz odpowiednio przygotują się do zabiegu. Do salonu kosmetycznego należy przyjść z oczyszczoną skórą twarzy, która jest w dobrej kondycji, tzn. nie ma na niej żadnych ran czy innych niepokojących symptomów. Dodatkowo ważne, aby specjalistka przeprowadziła proces zgodnie z procedurami. Wosk powinien być rozgrzany, ale nie gorący, aby nie poparzyć skóry, następnie aplikujemy go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a po zastygnięciu – zrywamy go. Dobę po zabiegu nie stosujemy żadnych kosmetyków, aby dać skórze się zregenerować. 

Subskrybuj!

Nie ominie Cię żadna, promocja, nowy produkt ani nowy trend!
Bądź z nami!

  FAQ

  Jakie produkty są potrzebne do stylizacji brwi?

  Do stylizacji brwi potrzebne są różne produkty, w zależności od preferencji i efektu, który chcesz osiągnąć. Oto kilka podstawowych produktów, które są często używane do stylizacji brwi:

  Farbki do brwi

  Henna Pudrowa

  Mydełko do brwi

  -BTX maska odżywcza po zabiegach laminacji

  -Akcesoria ułatwiające codzienną pracę

  Jak wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi?

  Wybór odpowiednich produktów do stylizacji brwi może być nieco trudny, szczególnie gdy jest tyle opcji do wyboru. Skorzystanie z zakładki webinar i blog (widoczne w menu) z poleceniami od instruktorów i ambasadorów marki może być świetnym sposobem na uzyskanie przydatnych wskazówek i rekomendacji. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi:

  1. Zapoznaj się z webinarami: Sprawdź dostępne webinary na temat stylizacji brwi prowadzone przez instruktorów i ambasadorów naszej marki. Zazwyczaj dostarczają one cennych wskazówek dotyczących wyboru produktów, technik aplikacji oraz ogólnych porad dotyczących stylizacji brwi.
  2. Przeczytaj blog: Przejrzyj blog, gdzie znajdziesz recenzje produktów do stylizacji brwi oraz porady dotyczące ich stosowania. Instruktorzy i ambasadorzy marki często dzielą się swoimi ulubionymi produktami i technikami, co może być bardzo pomocne przy wyborze odpowiednich produktów.

  Czy produkty do brwi mogę używać do rzęs?

  Tak, w wielu przypadkach produkty do stylizacji brwi mogą być stosowane do stylizacji rzęs.

  Jednakże, należy pamiętać, że produkty do brwi mogą mieć różne formuły i składniki, które mogą się różnić od tych przeznaczonych do rzęs. Dlatego zawsze ważne jest zachowanie ostrożności i upewnienie się, że produkt jest bezpieczny do stosowania w okolicach oczu. Jeśli masz wątpliwości co do zastosowania produktu, zawsze warto przeczytać informacje na opakowaniu produktu lub w opisie na naszej stronie.

   

  Brawo osiągnełaś/eś kwotę 999 zł, wybierz gratis