Przejdź do treści

Dlaczego farba do brwi nie trzyma się skóry?

Często napotykamy na problem u początkujących i doświadczonych stylistek – farba do koloryzacji czasem nie trzyma się skóry tak, jak powinna. To prowadzi do pytania: dlaczego tak się dzieje i jak to zmienić? Pierwszym kluczowym punktem, od którego powinniśmy zacząć, jest sposób przygotowania skóry do zabiegu. Każdy rodzaj skóry wymaga nieco innego podejścia.

Dobór produktów do koloryzacji brwi

Skóra sucha potrzebuje nawilżenia (jeśli jest bardzo przesuszona, warto nałożyć na 5-10 minut pod folią produkt typu BTX SAVER), a także delikatnej maski (dobrze sprawdza się peeling enzymatyczny). Skóra normalna będzie potrzebować nawilżenia, na przykład produkt Boomplex od Elan świetnie się sprawdzi! Przed koloryzacją warto też usunąć nadmiar tłuszczu ze skóry, na przykład przy pomocy Browsseco, który jest bezalkoholowy i antybakteryjny. Skóra tłusta to niełatwy typ skóry! Wiemy, że wymaga ona solidnego oczyszczenia, nawilżenia i usunięcia nadmiaru sebum.

Osobiście lubię używać delikatnego peelingu drobnoziarnistego jako maski (po nałożeniu, delikatnie masuję skórę i zmywam). Polecam tu truskawkowy peeling od Pimpmylashes. Następnie dobrze odtłuszczam skórę i gotowe! Jeśli farba nadal słabo trzyma się skóry, trzeba szukać przyczyny np. w samym produkcie do koloryzacji. Dlaczego? Bo nie wszystkie farby nadają się do pracy zarówno z włosem, jak i ze skórą!

Więc analizuj skórę i proces przygotowania – efekty będą zauważalne!

Subskrybuj!

Nie ominie Cię żadna, promocja, nowy produkt ani nowy trend!
Bądź z nami!

  FAQ

  Jakie produkty są potrzebne do stylizacji brwi?

  Do stylizacji brwi potrzebne są różne produkty, w zależności od preferencji i efektu, który chcesz osiągnąć. Oto kilka podstawowych produktów, które są często używane do stylizacji brwi:

  Farbki do brwi

  Henna Pudrowa

  Mydełko do brwi

  -BTX maska odżywcza po zabiegach laminacji

  -Akcesoria ułatwiające codzienną pracę

  Jak wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi?

  Wybór odpowiednich produktów do stylizacji brwi może być nieco trudny, szczególnie gdy jest tyle opcji do wyboru. Skorzystanie z zakładki webinar i blog (widoczne w menu) z poleceniami od instruktorów i ambasadorów marki może być świetnym sposobem na uzyskanie przydatnych wskazówek i rekomendacji. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi:

  1. Zapoznaj się z webinarami: Sprawdź dostępne webinary na temat stylizacji brwi prowadzone przez instruktorów i ambasadorów naszej marki. Zazwyczaj dostarczają one cennych wskazówek dotyczących wyboru produktów, technik aplikacji oraz ogólnych porad dotyczących stylizacji brwi.
  2. Przeczytaj blog: Przejrzyj blog, gdzie znajdziesz recenzje produktów do stylizacji brwi oraz porady dotyczące ich stosowania. Instruktorzy i ambasadorzy marki często dzielą się swoimi ulubionymi produktami i technikami, co może być bardzo pomocne przy wyborze odpowiednich produktów.

  Czy produkty do brwi mogę używać do rzęs?

  Tak, w wielu przypadkach produkty do stylizacji brwi mogą być stosowane do stylizacji rzęs.

  Jednakże, należy pamiętać, że produkty do brwi mogą mieć różne formuły i składniki, które mogą się różnić od tych przeznaczonych do rzęs. Dlatego zawsze ważne jest zachowanie ostrożności i upewnienie się, że produkt jest bezpieczny do stosowania w okolicach oczu. Jeśli masz wątpliwości co do zastosowania produktu, zawsze warto przeczytać informacje na opakowaniu produktu lub w opisie na naszej stronie.

   

  Brawo osiągnełaś/eś kwotę 999 zł, wybierz gratis