Przejdź do treści

Porównanie preparatów do laminacji Elan

Bardzo często pojawia się pytanie, jak wybrać odpowiednie preparaty do laminacji rzęs oraz brwi. To zadanie wcale nie jest takie proste! Każda MARKA ma swoje własne produkty do laminowania, a nawet jedna firma może oferować 2, 3, a czasem nawet 4 różne rodzaje preparatów. Obecnie rynek kosmetyczny rozwija się niezwykle dynamicznie, w rezultacie na rynku pojawia się coraz to więcej nowych produktów.

Jak wybrać odpowiedni preparat do laminacji i na co zwrócić uwagę?

Najpierw wybierzemy markę, w tym wpisie skupimy się na marce ELAN Professional Line. Elan ma trzy rodzaje preparatu:

Preparaty do laminacji brwi bez tioglikolanu amonu, czyli BROW FixUP Elan

Najważniejsze w tym preparacie jest – Cysteamina (CYS) – organiczny związek chemiczny, najprostszy stabilny aminotiol. Amina biogenna powstająca jako produkt degradacji aminokwasu cysteiny. To łagodna formuła produktu na bazie CYS, działa znacznie łagodniej niż TGA i rujnuje mniej wiązań disulfidowych. Zapewnia bardziej miękki efekt na włosach niż tradycyjny tioglikolan amonu. Dlatego możemy go używać tylko na brwiach. Innowacyjny środek restrukturyzujący, chlorowodorek cysteaminy, starannie przebudowuje wiązania dwusiarczkowe i utrwala włoski brwi. Wybieramy BFU jeśli włoski są cienkie, porowate, nie są bardzo gęste lub średnia grubość włosa. Odżywczy kompleks na bazie keratyny chroni struktury białkowe włosków brwi podczas zabiegu laminacji, a mocznik, składnik naturalnego czynnika nawilżającego, zatrzymuje niezbędne nawilżenie i chroni włosy przed wysuszeniem i uszkodzeniem.

Czy można zrobic laminację brwi Lash CurlUp Elan?

Ten preparat już idzie na bazie TGA, co znaczy że możemy wykorzystywać na rzęsy oraz brwi. Tioglikolan amonu, będący jednym ze składników, otwiera łuski naskórka ułatwiając wnikanie składników aktywnych w głąb włosa. Doskonale przebudowuje wiązania dwusiarczkowe.  Ten preparat pracuje już trochę szybciej za preparaty na bazie CYS i będą rozwiązywać większą ilość wiązań disulfidowych. Też ma w sobie komponenty odżywcze . Odżywczy kompleks oparty na składnikach nawilżających – keratynie i kolagenie – chroni struktury białkowe włosków rzęs podczas zabiegu laminacji, zatrzymuje niezbędne nawilżenie, chroni włosy przed wysuszeniem i zniszczeniem, zapewnia rzęsom gęstość i objętość. Lash CurlUp był stworzony do laminowania rzęs, ale idealnie pasuje i do laminacji brwi. Dla rzęs każdego rodzaju, brwi średni, gruby włosek.

SUPERSONIC Elan jest najlpeszy?

W porównaniu z innymi preparatami do laminowania, SS ma dwa rodzaje środków zwiotczających. Dzięki mieszance dwóch różnych środków rozluźniających (KWASU TIOGLIKOLOWEGO i CYSTEAMINY HCL) serum oddziałuje na wiązania dwusiarczkowe bardzo szybko i skutecznie je przebudowując, dlatego że te dwie zasady wzmacniają się nawzajem. Możemy powiedzieć że to jeden z najszybszych preparatów do laminacji. Działa na każdy rodzaj włosków i każdy rodzaj rzęs. Wybierając ten preparat, należy zwrócić uwagę na szybkość pracy i doświadczenie!  Już po jednej minucie polecam sprawdzać włos/rzęsę. Ma w sobie kompleks odżywczy na bazie keratyny i kolagenu chroni struktury białkowe włosków brwi i rzęs podczas zabiegu ujędrniania, zapobiega ich przesuszeniu i łamliwości. Zatrzymuje również wilgoć we włosach;

Nie należy również zapominać, że SuperSonic ma kilka rodzajów 1 preparatu:

 • przezroczysty Serum 1 (CLEAR). Dla wygody, aby zapobiec zabarwieniu skóry przez pigment, stworzyli formułę bez różowego odcienia. Jedyna różnica to kolor, dla każdej karnacji włosów
 •  różowy Serum 1 (PINK). Stworzony bardziej do liftingu rzęs.

 Jeśli klientka ma jasne i wysoko porowate włosy, bardzo jasną skórę, również jeśli brwi nie będą farbowane po zabiegu laminacji brwi, pigment wnika we włoski i może nadać im nieco różowości. Jeśli chodzi o brwi, to możemy wykorzystywać tylko na ciemne włoski.

Podsumowując :

BROW FixUpbrwiCYS6 -15 min
LASH CurlUprzęsy/brwiTGA5-15 min
SUPERSONIC (clear)rzęsy/brwiCYS+TGA2-12 min
SUPERSONIC (pink)rzęsyCYS+TGA2-12 min

Subskrybuj!

Nie ominie Cię żadna, promocja, nowy produkt ani nowy trend!
Bądź z nami!

  FAQ

  Jakie produkty są potrzebne do stylizacji brwi?

  Do stylizacji brwi potrzebne są różne produkty, w zależności od preferencji i efektu, który chcesz osiągnąć. Oto kilka podstawowych produktów, które są często używane do stylizacji brwi:

  Farbki do brwi

  Henna Pudrowa

  Mydełko do brwi

  -BTX maska odżywcza po zabiegach laminacji

  -Akcesoria ułatwiające codzienną pracę

  Jak wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi?

  Wybór odpowiednich produktów do stylizacji brwi może być nieco trudny, szczególnie gdy jest tyle opcji do wyboru. Skorzystanie z zakładki webinar i blog (widoczne w menu) z poleceniami od instruktorów i ambasadorów marki może być świetnym sposobem na uzyskanie przydatnych wskazówek i rekomendacji. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi:

  1. Zapoznaj się z webinarami: Sprawdź dostępne webinary na temat stylizacji brwi prowadzone przez instruktorów i ambasadorów naszej marki. Zazwyczaj dostarczają one cennych wskazówek dotyczących wyboru produktów, technik aplikacji oraz ogólnych porad dotyczących stylizacji brwi.
  2. Przeczytaj blog: Przejrzyj blog, gdzie znajdziesz recenzje produktów do stylizacji brwi oraz porady dotyczące ich stosowania. Instruktorzy i ambasadorzy marki często dzielą się swoimi ulubionymi produktami i technikami, co może być bardzo pomocne przy wyborze odpowiednich produktów.

  Czy produkty do brwi mogę używać do rzęs?

  Tak, w wielu przypadkach produkty do stylizacji brwi mogą być stosowane do stylizacji rzęs.

  Jednakże, należy pamiętać, że produkty do brwi mogą mieć różne formuły i składniki, które mogą się różnić od tych przeznaczonych do rzęs. Dlatego zawsze ważne jest zachowanie ostrożności i upewnienie się, że produkt jest bezpieczny do stosowania w okolicach oczu. Jeśli masz wątpliwości co do zastosowania produktu, zawsze warto przeczytać informacje na opakowaniu produktu lub w opisie na naszej stronie.

   

  Brawo osiągnełaś/eś kwotę 999 zł, wybierz gratis