Przejdź do treści

Czy warto odtłuszczać brwi przed zabiegiem

Odtłuszczanie brwi przed zabiegiem to bardzo istotny krok w stylizacji brwi! Pamiętam jeszcze czasy z piekła rodem, kiedy używało się do tego preparatów na bazie alkoholu a nawet i sam spirytus. Na szczęście to już dawno i nieprawda 🙂 Stylizacja brwi w tych czasach to bardzo rozwinięta i ŚWIADOMA branża. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakich produktów używać do odtłuszczania brwi oraz dlaczego nie powinnaś używać produktów z alkoholem koniecznie przeczytaj ten wpis!

Odtłuszczacz do brwi

Może zacznijmy od początku. Koloryzacja brwi składa się z dwóch aspektów:

 • koloryzacja skóry 
 • koloryzacja włosa 

Na rynku jest wiele produktów do koloryzacji w tym henny i farby. Nie zważając jakim produktem pracujesz, bardzo ważne jest PRZYGOTOWANIE SKÓRY  I WŁOSÓW  do zabiegu, gdyż to ma znaczący wpływ na efekt koloryzacji. W dodatku nasza skóra składa się z warstw, przy czym ta najbardziej zewnętrzna – warstwa rogowa naskórka jest bardzo istotna podczas koloryzacji. To właśnie w niej znajdują się martwe, zrogowaciałe komórki ulegające złuszczeniu. Znajduje się tu również warstwa lipidowa składająca się z ceramidów, wolnych kwasów tłuszczowych oraz cholesterolu. Jest to tak zwany NMF czyli naturalny czynnik nawilżający, którego nieodpowiednie traktowanie może prowadzić do zaburzenia funkcjonowania, bo to właśnie on odpowiada za gładkość i  nawilżenie. 

Każda skóra jest inna, bardzo ważne jest zdiagnozowanie typu skóry przed zabiegiem i wybranie odpowiednich produktów przed koloryzacją. Na przykład skóra sucha będzie wymagała nawilżenia a skóra tłusta delikatnego złuszczenia i odtłuszczenia. Ale to tylko przykład. 

Cleanser do brwi z alkoholem czy bez ?

Jak wiecie alkohol nie ma dobrego wpływu na skórę, zarówno ten spożywany doustnie 🙂 jak i ten na skórę. Etanol ma właściwości higroskopijne. Oznacza to, że powoduje odwodnienie. Przyciąga wodę powodując suchość  i spierzchnięcie. Niszczy NMF podrażniając go, tym samym zaburzając jego funkcjonowanie. A przecież my chcemy osiągnąć piękny i równomierny efekt koloryzacji, więc musimy zrobić wszystko, aby skóra i włosy brwi naszej klientki były zdrowe i nawilżone. 

Czy alkohol w kosmetykach jest zły ?

Alkohol w kosmetykach to temat, o którym można by napisać książkę, ponieważ dzieli się na dobry i zły. Jeśli zauważysz alkohol w składzie najpierw przeanalizuj jakiego jest pochodzenia. Etanol zalicza się do tych najgorszych, jednak istnieją jeszcze alkohole tłuszczowe i woskowe, które są silnie nawilżające. Np alkohol tłuszczowy z oleju kokosowego. 

Ważne jest również stężenie alkoholu oraz jego miejsce w składzie. Nie zawsze musi on oznaczać najgorsze, gdyż producenci stosują go również jako konserwant bo posiada  właściwości bakteriobójcze.

Produkty z alkoholem nie być stosowane do usuwania warstwy łojowej naskórka. Przed koloryzacją ważne jest delikatne odtłuszczenie skóry bez zaburzenia pracy naturalnego czynnika nawilżającego. Do stylizacji brwi najlepiej używać produktów bez agresywnego alkoholu zawierające inne składniki o działaniu odtłuszczającym, które mają neutralny wpływ na NMF. 

Co używać do stylizacji brwi ?

Doskonale sprawdzą się produkty na bazie wody lub hydrolatów. Odtłuszczacz do brwi PIMP MY BROWS BROWSECCO ma doskonały skład.  Jest na bazie hydrolatu lawendowego, który ma doskonałe właściwości odtłuszczające, bakteriostatyczne oraz gojące. Jest delikatny i skuteczny. Dodatkowo pięknie się prezentuje i możesz do używać na każdym etapie zabiegu. W tym do podcierania kredki pudrowej podczas geometrii, po laminacji, przed farbką i kiedy tylko zechcesz 🙂 

Świadoma stylizacji brwi to podstawa pięknego efektu ! Chcesz więcej? Przeczytaj więcej artykułów i zajrzyj na naszego INSTAGRAMA.  

Subskrybuj!

Nie ominie Cię żadna, promocja, nowy produkt ani nowy trend!
Bądź z nami!

  FAQ

  Jakie produkty są potrzebne do stylizacji brwi?

  Do stylizacji brwi potrzebne są różne produkty, w zależności od preferencji i efektu, który chcesz osiągnąć. Oto kilka podstawowych produktów, które są często używane do stylizacji brwi:

  Farbki do brwi

  Henna Pudrowa

  Mydełko do brwi

  -BTX maska odżywcza po zabiegach laminacji

  -Akcesoria ułatwiające codzienną pracę

  Jak wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi?

  Wybór odpowiednich produktów do stylizacji brwi może być nieco trudny, szczególnie gdy jest tyle opcji do wyboru. Skorzystanie z zakładki webinar i blog (widoczne w menu) z poleceniami od instruktorów i ambasadorów marki może być świetnym sposobem na uzyskanie przydatnych wskazówek i rekomendacji. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi:

  1. Zapoznaj się z webinarami: Sprawdź dostępne webinary na temat stylizacji brwi prowadzone przez instruktorów i ambasadorów naszej marki. Zazwyczaj dostarczają one cennych wskazówek dotyczących wyboru produktów, technik aplikacji oraz ogólnych porad dotyczących stylizacji brwi.
  2. Przeczytaj blog: Przejrzyj blog, gdzie znajdziesz recenzje produktów do stylizacji brwi oraz porady dotyczące ich stosowania. Instruktorzy i ambasadorzy marki często dzielą się swoimi ulubionymi produktami i technikami, co może być bardzo pomocne przy wyborze odpowiednich produktów.

  Czy produkty do brwi mogę używać do rzęs?

  Tak, w wielu przypadkach produkty do stylizacji brwi mogą być stosowane do stylizacji rzęs.

  Jednakże, należy pamiętać, że produkty do brwi mogą mieć różne formuły i składniki, które mogą się różnić od tych przeznaczonych do rzęs. Dlatego zawsze ważne jest zachowanie ostrożności i upewnienie się, że produkt jest bezpieczny do stosowania w okolicach oczu. Jeśli masz wątpliwości co do zastosowania produktu, zawsze warto przeczytać informacje na opakowaniu produktu lub w opisie na naszej stronie.

   

  Brawo osiągnełaś/eś kwotę 999 zł, wybierz gratis